Ruch pielgrzymkowy

Opiekun: Ks. Teodor Sawielewicz
Spotkania:

Na stałe skupia około 150 osób w różnym wieku (najmłodsza 7 lat, najstarsza 70), zgromadzonych jako grupa 5 we Wrocławskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Warto dodać, iż działalność ruchu nie ogranicza się jedynie do pieszego pielgrzymowania do Częstochowy.

Każdego roku w październiku pieszo pielgrzymujemy do Grobu św. Jadwigi w Trzebnicy (tutaj grupa rozrasta się nawet do 600 osób), a na zakończenie roku szkolnego do sanktuarium w Twardogórze (ok. 200 osób). Ponadto autokarowo pielgrzymujemy by uczestniczyć w spotkaniach młodzieży w Wambierzycach i Lednicy. Przewodnikiem grupy jest jeden z księży wikariuszy, jednak przygotowanie pielgrzymki odbywa się w ramach spotkań „mózgu pielgrzymkowego”, który stanowi młodzież działająca przy parafii. Przewodnikiem grupy jest ks. Teodor Sawielewicz.