Rodzina Felicjańska

Opiekun:
Spotkania: Raz w miesiącu w klasztorze Sióstr Felicjanek

ŚW. FELIKS Z KANTALICJO - PATRON ZGROMADZENIA SIÓSTR FELICJANEK

Jest wspólnotą zrzeszającą osoby pragnące służyć Bogu i Kościołowi w łączności ze Zgromadzeniem Sióstr Felicjanek. Zgodnie z duchem św. Franciszka z Asyżu współdziałają z Chrystusem w duchowej odnowie świata, tak aby Bóg był przez wszystkich znany, kochany i wielbiony.

Każdy członek tej wspólnoty stara się prowadzić i pogłębiać swoje życie sakramentalne. Członkowie Rodziny Felicjańskiej mają udział w modlitwach Sióstr Felicjanek za życia i po śmierci.

Wspólnota Rodziny Felicjańskiej w Oleśnicy powstała w 2003 roku. Zrzesza około 20 osób z dwóch parafii oleśnickich. Duchowymi opiekunami wspólnoty są S.M. Ezechiela Barszczak oraz ks. Wojciech Bujak.

Spotkania odbywają się jeden raz w miesiącu zazwyczaj w klasztorze Sióstr Felicjanek przy ul. 11 Listopada 8.

Do Rodziny Felicjańskiej może być przyjęty każdy katolik, żyjący zgodnie z prawem Bożym i wymaganiami Kościoła oraz pragnący w sposób dla niego możliwy włączyć się w życie charyzmatem Zgromadzenia.

Zapraszamy osoby chętne do włączenia się w tę wspólnotę.