Apostolat MARGARETKA

Opiekun: Ks. proboszcz
Spotkania:

Jedną z inicjatyw inicjatyw Koła Przyjaciół Radia Maryja jest podjęcie apostolatu wieczystej modlitwy za kapłanów - MARGARETKA. Przez starania przewodniczącej Koła, modlitwą tą zostało objętych 31 kapłanów przez ponad 210 wiernych.

Apostolat MARGARETKA to niezwykle potrzebne w tych czasach dzieło modlitwy za kapłanów, dlatego zachęcamy wszystkich wiernych - Proście Pana Żniwa, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny!

W ostatnim czasie świeccy czują się przynagleni do modlitwy za swoich kapłanów, jest to szczególnie znamienne, gdyż 19 VI 2009, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa Benedykt XVI zainaugurował Rok Kapłański. Wydarzenie to związane jest ze 150 rocznicą śmierci patrona proboszczów, św. Jana Marii Vianneya - proboszcza z Ars, którego wspominamy 4 sierpnia.

Módlmy się o kapłanów świętych, serdecznych, mądrych, którzy traktują dusze jak bezcenne perły powierzone im przez Jezusa Chrystusa, którzy potrafią zrezygnować ze swych planów osobistych z miłości do innych, którzy głęboko kochają Mszę świętą, główny cel ich wyświęcenia i centrum każdego ich dnia, aby swe największe wysiłki duszpasterskie kierowali, jak proboszcz z Ars, ku jasnemu głoszeniu wiary, przebaczeniu grzechów, Eucharystii.

Czcijmy i kochajmy naszych kapłanów. Ufajmy ich modlitwom, prosząc, żeby powierzali Bogu nasze potrzeby, jednoczmy się z ich intencjami, którymi są zwykle najpilniejsze potrzeby Kościoła i dusz.