Akcja Katolicka

Opiekun: Ks. proboszcz
Spotkania: Pierwsze wtorki miesiąca w salkach przy kościele Świętej Trójcy.

Akcja Katolicka przy Parafii p. w. św. Jana Ap. i Ew. działa od listopada 1999 roku. Zrzesza około 15 osób zaangażowanych w misję Kościoła lokalnego. Poza działalnością formacyjną (spotkania formacyjne, prelekcje i wykłady) Akcja Katolicka podejmuje działalność na rzecz dzieci, organizując w czasie wakacji i ferii zimowych kolonie i półkolonie oraz zabawy i wycieczki.

Swoją działalnością obejmuje również polaków na wschodzie wspierając ich materialnie i duchowo. Ks. Infułat Władysław Ozimek w podziękowaniu za pomoc został odznaczony medalem Maritus Patriae. Prezesem parafialnego oddziału Akcji Katolickiej jest Pani Zdzisława Jakimiec.

Pole działania Akcji Katolickiej rozciąga się również na działalność charytatywną. Organizowane są kwesty pozwalające zgromadzić fundusze na stypendia dla młodzieży z ubogich rodzin, przeprowadzana jest również zbiórka ofiar na potrzeby Kościoła w Afryce. Ponadto Akcja Katolicka jest żywo zaangażowana w renowację cmentarzy na wschodzie zbierając ofiary w dzień Wszystkich Świętych na cmentarzach. Każdy kataklizm, nieszczęście jest zawsze okazją dla członków Akcji do niesienia pomocy w różnej formie. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej pomaga w organizowaniu różnych przedsięwzięć na rzecz wspólnoty parafialnej, pomaga w pozyskiwaniu funduszy na budowę kościoła Matki Bożej Fatimskiej.

Akcja Katolicka zorganizowała sympozja:

• W 2008 roku Sympozjum na temat „O godną i bezpieczną starość” z udziałem prelegentów z uczelni Wrocławskich, oraz przygotowano wystawę fotografii - z życia seniora.
  • W październiku 2014 roku Sympozjum na temat „Kościół Katolicki i chrześcijanin w życiu publicznym w Polsce". Konferencję poprzedziła Msza św. w Bazylice. Po niej, w Zamku Książęcym w Sali Rycerskiej odbyła się II część programu - poczęstunek uczestników i wykłady. Pierwszy wykład „Polska wola o ludzi sumienia. Wokół sporu sumienia z prawem” wygłosił Ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz.

Zapraszamy!