ul. Łużycka 4  71 314 21 42   kancelaria@parafiaolesnica.pl A A A  

Wielkopostny koncert organowy

czwartek, 18-03-2021 | dodał: ks. Tomasz Michalik


Zapraszamy już w najbliższą sobotę na koncert organowy online w wykonaniu klasy organów Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Koncert został zrealizowany na organach firmy Schlag und Sohne w Bazylice pw. św. Jana Apostoła w Oleśnicy.

Już jutro, 20. marca 2021 (sobota) o godz. 20:00, w przestrzeni Internetu odbędzie się pierwsza w historii Oleśnicy premiera realizacji nagrania koncertu na oleśnickich organach. Dostęp do obejrzenia i wysłuchania koncertu w wykonaniu wykładowców i studentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu znajduje się w poniższym linku: https://www.youtube.com/watch?v=YPlDjThWRc8 . Nagrania dokonała renomowane studio nagraniowe Classical Sound Studio.
PROGRAM:
J. S. Bach - Fantazja i fuga c-moll, BWV 537 [wyk. Mateusz Żegleń]
L. N. Clerambault - Suite du Deuxieme Ton: Plein jeu - Basso de cromorne - Caprice sur les grand jeux [wyk. Michał Dziki]
J. P. Przegendza - Preludium i fuga Es-dur [wyk. Jan Paweł Przegendza]
W. Rudnick - Preludium chorałowe: "O Lamm Gottes unschuldig", op. 39 nr 6 [wyk. Jan Surma]
M. Reger - Preludium chorałowe: "O Haupt voll Blut und Wunden" ("Herzlich tut mich verlangen"), op. 135a nr 21 [wyk. Jan Surma]
J. S. Bach - Preludium chorałowe: "Wir glauben all' einen Gott, BWV 680 [wyk. Jan Paweł Przegendza]
M. Żegleń - Improwizacja nt. "Gorzkich Żali"
J. Surma - Improwizacja nt. pieśni pasyjnej "Jezu Chryste, Panie miły"
J. P. Przegendza - Improwizacja
M. Dziki - Improwizacja nt. pieśni pasyjnej "W krzyżu cierpienie"

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM