Przemiana oczekiwań

piątek, 19-02-2021 | dodał: Lidia Jaśkiewicz

W parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty  w Oleśnicy  w ramach realizowanego  Programu Odnowy Parafii „Szukam Was”, 17 lutego w Środę Popielcową przeżywaliśmy kolejne wydarzenie pod hasłem „Przemiana oczekiwań”.

Wydarzenie to zostało poprzedzone przekazaniem Listu do Parafian, w którym przedstawiono znaczenie inicjatywy i opisano gest ewangelizacyjny podkreślający wartość wyrażania oczekiwań w codziennych relacjach, aby nie były one egoistyczne, ale uwzględniały wzajemne potrzeby. Podczas Eucharystii, przed posypaniem głów popiołem, parafianie zwracając się   do osoby stojącej obok  wypowiadali słowa „Pomóż mi proszę w nawracaniu się”. Uczyniliśmy ten gest, aby uświadomić sobie, że będąc we wspólnocie, możemy oczekiwać pomocy od innych w drodze do zbawienia, jak również tej pomocy udzielać. Wierni chętnie angażowali  się w oprawę liturgii. W procesji z darami niesiono do ołtarza m.in. „ziarenka wiary”, które można było zabrać do domu. Wszyscy zostali zachęceni do posadzenia fasolek, wyhodowania roślinki i wzięcia udziału w konkursie parafialnym. Po Mszy Świętej kilka osób złożyło budujące świadectwo wiary zapisując je w Księdze Świadectw. W przygotowanie całego wydarzenie aktywnie włączyli się duszpasterze parafii.  Całość  ubogaciła piękna oprawa muzyczna i plastyczna.

Parafialny Zespół Animacji Duszpasterskiej