Konkurs parafialny „Ziarenko wiary”

poniedziałek, 19-04-2021 | dodał: Lidia Jaśkiewicz

W dniu rozpoczynającym Wielki Post, w Środę Popielcową w naszej Parafii odbyło się wydarzenie pod hasłem „Przemiana oczekiwań”. W tym dniu zostaliśmy szczególnie zaproszeni do głębszej refleksji nad własnym życiem.

Symbolicznym gestem podjęcia decyzji o nieustającym nawracaniu się stały się ziarenka wiary. Każdy uczestnik Mszy św. popielcowej zabrał do domu nasionka. Mógł je posadzić i pielęgnować, aby wyrosły z nich okazałe roślinki.  Ten gest miał nam przypominać przez cały Wielki Post, że nasza wiara powinna także wzrastać i przynosić owoce, owoce poprzez nawrócenie.

Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy wzięli  udział w konkursie, opisali swoje postanowienia wielkopostne i posadzili  fasolki. Dwanaście z nadesłanych zdjęć zostało nagrodzonych. Są one wyeksponowane  w naszej Bazylice.

Dziękujemy życzliwym osobom, które ufundowały nagrody.

Życzmy sobie nawzajem nieustającego nawracania się, wzrastania w wierze i owocowania.

Zespół Animacji Duszpasterskiej