ul. Łużycka 4  71 314 21 42   kancelaria@parafiaolesnica.pl A A A  

Jesteś darem - czwarte wydarzenie parafialne

piątek, 16-04-2021 | dodał: Lidia Jaśkiewicz


Jesteś Darem! W Niedzielę Miłosierdzia Bożego w naszej parafii przeżywaliśmy kolejne wydarzenie w ramach Programu Odnowy Parafii „Szukam Was”. Dzięki zaangażowaniu Posłańców kolejny numer Listu – zaproszenia mógł trafić do wielu rodzin.

W kościele została przygotowana piękna dekoracja. W czasie  Mszy  św.  wysłuchaliśmy komentarzy specjalnie ułożonych na tę uroczystość. Parafianie ochoczo włączyli się w posługę: czytali czytania mszalne, nieśli dary ofiarne do ołtarza. Kapłani w  kazaniach podkreślali, że jesteśmy dla siebie nawzajem darem. Obdarowywanie może stać się stylem naszego życia. Poprzez takie otwarcie się na drugiego człowieka możemy wzajemnie się ubogacać i budować właściwe relacje w rodzinie i we wspólnocie parafialnej. Wzruszającym momentem było wykonanie gestu – zwrócenie się do osoby stojącej najbliżej i wypowiedzenie do niej z życzliwością słów JESTEŚ DLA MNIE DAREM! Dopełnieniem tych słów była wspólnie odśpiewana pieśń „Jesteś darem”. Na zakończenie Eucharystii  każdy otrzymał obrazek Jezusa Miłosiernego z koronką do Bożego Miłosierdzia oraz cytaty z Dzienniczka świętej s. Faustyny. Wszyscy zostali również zachęceni do wspólnego odmówienia Koronki podczas spotkania w rodzinie. Udział w wydarzeniu pozwolił odkryć wartość spotkania, otwierania się na siebie i tworzenia odpowiedzialnej wspólnoty parafialnej.

Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie naszym Kapłanom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, s. Magdalenie, s. Ezechieli i  s. Karolinie. Dziękujemy Wspólnotom: Świętego Michała Archanioła i  Domowemu Kościołowi za aktywne włączenie się w posługę podczas Mszy Świętych. Wyrazy wdzięczności kierujemy do panów Organistów, panów przygotowujących dekoracje oraz pana Tadeusza za dokumentację fotograficzną. Szczególne podziękowania kierujemy do dzieci, które podjęły postanowienia wielkopostne i zapisały je na wykonanych przez siebie serduszkach. Z ponad 80 serduszek wykonano dekorację przed balaskami. Dziękujemy młodzieży, która pomogła przygotować pamiątki z wydarzenia. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy tak aktywnie podjęli posługę w czasie Mszy Świętej. To była niezwykła przestrzeń, w której mogliśmy  doświadczyć  działania Ducha Świętego i poczuć się wspólnotą, w której jesteśmy dla siebie nawzajem Darem!

Zespół Animacji Duszpasterskiej

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM
google4e8070dd837324c5.html