ul. Łużycka 4  71 314 21 42   kancelaria@parafiaolesnica.pl A A A  

Abyśmy byli jedno - piąte wydarzenie parafialne

piątek, 04-06-2021 | dodał: Lidia Jaśkiewicz


Abyśmy byli jedno! W Niedzielę Trójcy Świętej w naszej parafii przeżywaliśmy ostatnie przed wakacjami wydarzenie w ramach Programu Odnowy Parafii „Szukam Was”. Przygotowany został kolejny numer Listu, który dzięki zaangażowaniu stałej grupy Posłańców dotarł do wielu rodzin. W Liście w oparciu o fragmenty z Pisma Świętego rozważana była potrzeba pielęgnowania i budowania więzów rodzinnych, wzajemnych relacji i pogłębiania jedności.

Podczas Liturgii dekoracja, oprawa muzyczna i przygotowane komentarze oraz modlitwy nawiązywały do wartości jedności na wzór Trójcy Świętej.  Wydarzenie było okazją do refleksji nad koniecznością budowania wspólnoty parafialnej i odkrywania wartości jedności. W procesji z darami niesione były  w koszach chleby, które parafianie przyjęli z rąk kapłanów, aby podzielić się nimi podczas rodzinnego spotkania składając sobie życzenia miłości i jedności. Ważnym momentem podczas Mszy Świętej było zwrócenie się do osób stojących w pobliżu i wypowiedzenie z życzliwością słów  „Abyśmy byli jedno”.

Tak jak trudno złamać wiązkę drobnych patyczków, czy przeciąć grubo spleciony sznur, tak nie da się złamać ducha wspierającej się wspólnoty żyjącej w braterskiej jedności.

W ramach wydarzenia został zorganizowany konkurs parafialny dla dzieci ze szkół podstawowych na wykonanie pracy plastycznej z krótkim komentarzem pod hasłem: Jak chciałbyś świętować niedzielę w swojej rodzinie. Wyniki konkursu ogłoszone będą w niedzielę 6 czerwca na Mszy św. o godz. 11.00.

Dziękujemy katechetom za zaangażowanie w przeprowadzeniu konkursu.

Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie naszym Kapłanom, Liturgicznej Służbie Ołtarza. Dziękujemy Wspólnocie Żywego Różańca za aktywne włączenie się w posługę podczas Mszy Świętej odpustowej. Wyrazy wdzięczności kierujemy do panów Organistów, osób przygotowujących dekorację oraz pana Tadeusza za koordynację w przygotowaniu dokumentacji fotograficznej. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy tak aktywnie podjęli posługę w czasie Mszy Świętych.

Dziękujemy Bogu w Trójcy Jedynemu za to, że stajemy się jedną wspólnotą parafialną.

 

Zespół Animacji Duszpasterskiej

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM
google4e8070dd837324c5.html